Onderzoek agrarisch weidevogelbeheer

Project

De provincie laat onderzoeken hoe een rendabele landbouw samen kan gaan met kansen voor weidevogels. Hiervoor is €1,5 miljoen uitgetrokken. Dit is mogelijk dankzij de eerder voor boerenlandvogels beschikbaar gestelde €6,3 miljoen.

Het onderzoek naar kansrijke maatregelen om weidevogelbeheer in te passen in de bedrijfsvoering op landbouwbedrijven wordt uitgevoerd door het Louis Bolk lnstituut. Dit is een landelijk actieve stichting voor advies en onderzoek op het gebied van duurzame landbouw, voeding en gezondheid. In Zuid-Holland gaat het Louis Bolk Instituut praktijkervaring opdoen met het realiseren van akkernatuur – een combinatie tussen toekomstbestendige landbouw en natuurontwikkeling. Voor dit project werkt het instituut samen met het Veenweide Innovatie Centrum, het lectoraat Weidevogels van Van Hall Larenstein en InHolland, en met adviesbureau PPP-Agro. De opgedane kennis wordt gedeeld met agrariërs, zodat het positieve effect op de weidevogelpopulaties zo groot mogelijk is. Het project start in 2018 en heeft een looptijd van 3 jaar.

Verbeterplannen

Er komen de laatste decennia steeds minder weide- en akkervogels voor in Nederland, ook in de provincie Zuid-Holland. De provincie zet naast de bestaande instrumenten ter behoud van de biodiversiteit zoals het beheer van het Natuur Netwerk Nederland en het agrarisch natuurbeheer in op integrale, gebiedsgerichte en praktijkgerichte verbeterplannen.

Investeren

In 2017 heeft de provincie Zuid-Holland besloten om extra middelen vrij te maken voor het behoud en de bescherming van weidevogels. Het gaat in totaal om een investering van 6,3 miljoen; de helft voor direct uitvoerbare projecten en de andere helft om op een later moment te kunnen inzetten. Het voorstel van het Louis Bolk Instituut is een goed voorbeeld van een concreet en direct uitvoerbaar project met een positief effect op de weidevogelstand. Hiervoor is €1,5 miljoen uitgetrokken.


Het oorspronkelijke bericht is te lezen via: weidevogelbeheer Zuid Holland

2500458688_2aaa234af3

Meer weten?

Bekijk meer projecten waaraan PPP-Agro Advies deelneemt

Weiland wordt bemest - Bemest op z'n Best

Bemest op z’n Best

Bemest op z’n Best is een innovatieprogramma waarin we ons richten op het halveren van...
Koeien in een weiland met op de achtergrond een windmolen met kleine gebouwen - Klimaatslim boeren op veen

Klimaatslim boeren op veen

Op sommige plaatsen daalt de bodem met gemiddeld een centimeter per jaar. Dat zorgt niet...
Koe en Eiwit

Koe en Eiwit

Met 153 melkveehouders naar 155 RE Wilt u de stikstofefficiëntie op uw bedrijf verbeteren? Dan...